Investicija v kmetijsko opremo
Pri kmetovanju se v veliki meri zanašamo na opremo, ki nam omogoča izvajanje raznih opravil. Če pri tem uporabljamo opremo za različna opravila, lahko stroški močno narastejo, saj moramo za praktično vsak opravek izbrati specializirano orodje. Nekaj manj skrbi bodo imeli tisti, ki se posvečajo le vzgoji kakšnih posameznih rastlin, na primer buč ali koruze, mnogi kmetovalci pa imajo opravka z različnimi rastlinami, pripravo sena, živinorejo in podobno. V tem primeru bo cena mehanizacije visoka, svoje pa dodajo še traktorski deli in druga oprema, ki je nujna pri vsakdanjem delu.
Investicija pa je vsekakor smiselna, predvsem pri opremi, ki jo redno uporabljamo – to je recimo vrtavkasta brana. Cena je pri takšni mehanizaciji upravičena, saj gre za opremo, brez katere si ne moremo predstavljati uspešnega dela na kmetiji. To pomeni, da ni pametno iskati kakšnih cenovno ugodnih alternativ, bolj smiselno je pripraviti zadostno investicijo, ki bo zagotovila kar najboljši učinek pri uporabi opreme, kot je vrtavkasta brana. Cena namreč v veliki meri odraža kakovost in zanesljivost opreme, tako da večja investicija pogosto pomeni tudi večje zadovoljstvo. To velja za vse naprave in pripomočke, je pa odličen primer prav vrtavkasta brana. Cena v tem primeru zagotavlja široko zadovoljstvo pri vseh mogočih opravilih, saj brana ustvari idealne pogoje za razne opravke pri poljedelstvu.
Nekateri kosi so prav tako pomembni, čeprav niso v neposredni uporabi pri kmetijskih opravilih. To so lahko razni traktorski deli, zelo izraziti so tudi potrošni materiali. Traktorski deli so včasih kar na zalogi oziroma v rezervi, če je treba kaj zamenjati ali popraviti, medtem ko morajo biti potrošni materiali seveda vedno na voljo. Tu gre tudi za gorivo, olje in podobne zadeve. Na različne načine lahko nekaj prihranimo, a veliko seveda ne moremo varčevati. Cena te opreme je investicija v kmetijo, poplača pa se z izvrstnimi rezultati dela.